Päijäthämäläiset iltarastit

15.05.2018 Tuohijärvi

Nimiin liittyvät mahdolliset korjaukset sähköpostilla toimistolle toimisto@ls37.fi

Väliajat
<-Takaisin
Etusivu

Ratamestari:Jani Hämäläinen, Ari Hämäläinen

Suunnistajia yhteensä: 253 kpl
A-rata 5.5 km: 27 kpl
B-rata 4.3 km: 57 kpl
C-rata 3.3 km: 43 kpl
D-rata 2.0 km: 27 kpl
Ilman aikaa: 17 kpl
Oma rata: 51 kpl
Taitorata Lyhyt 3.3 km: 15 kpl
Taitorata Pitkä 4.6 km: 16 kpl

A-rata 5.5 km
1. Grishman Denis 00:44:36
2. Lindberg Aapo 00:56:18+11.42
3. Leinonen Kari 00:57:04+12.28
4. Soivio Jaakko 01:03:02+18.26
5. Rauhansalo Timo 01:04:45+20.09
6. Mikkola Mika 01:05:25+20.49
7. Brengare Eero 01:08:25+23.49
8. Ristolainen Janne 01:11:34+26.58
9. Tervaniemi Henri 01:12:47+28.11
10. Rantanen Lasse 01:14:33+29.57
11. Taipale Jukka 01:14:42+30.06
12. Pekkinen Timo 01:15:11+30.35
13. Anttila Timo 01:17:01+32.25
14. Halme Antti 01:18:42+34.06
15. Luukko Teemu 01:21:15+36.39
16. Junes Markus 01:22:18+37.42
17. Lehtinen Lasse 01:23:39+39.03
18. Hurri Päivi H. 01:27:07+42.31
19. Koponen Simo 01:28:03+43.27
20. Vesanto Arto 01:28:40+44.04
21. Haverinen Janne 01:33:44+49.08
22. Lehtinen Kasperi 01:39:56+55.20
23. Vuola Asser 01:40:15+55.39
24. Nikkanen Arto 01:47:28+1.02.52
25. Ojala Tapio 01:50:03+1.05.27
26. Niskanen Sami 02:09:29+1.24.53
27. Hattunen Jarmo 02:29:56+1.45.20
B-rata 4.3 km
1. Orkola Antti 00:47:22
2. Kaartokallio Antti 00:48:14+00.52
3. Veijola Harri 00:50:12+02.50
4. Nopanen Ismo 00:50:16+02.54
5. Pohjola Jukka 00:50:55+03.33
6. Kiuru Seppo 00:51:29+04.07
7. Sani Mikko 00:52:32+05.10
8. Lamminpää Susanna 00:52:33+05.11
9. Palo-Järvinen Maria 00:52:44+05.22
10. Kolganov Vladislav 00:53:09+05.47
11. Sani Tuula 00:56:18+08.56
12. Valaja Perttu 00:58:00+10.38
13. Suominen Harri 00:58:55+11.33
14. Leinonen Seppo 00:58:57+11.35
15. Voutilainen Simo 00:59:08+11.46
16. Rättö Pekka 01:03:10+15.48
17. Salokangas Jonna 01:03:12+15.50
18. Manna Anna 01:03:49+16.27
19. Jalonen Pekka 01:05:29+18.07
20. Niinimäki Anssi 01:06:26+19.04
21. Rekola Pekka 01:06:54+19.32
22. Kirvesmies Vuokko 01:06:59+19.37
23. Tommola Juha 01:07:40+20.18
24. Rinkinen Satu 01:08:46+21.24
25. Järvinen Timo 01:10:45+23.23
26. Karppinen Janne 01:13:05+25.43
27. Leinonen Sami 01:13:19+25.57
28. Kaasalainen Antti 01:14:39+27.17
29. Ilomäki Mikko 01:16:04+28.42
30. Liuksiala Timo 01:16:08+28.46
31. Ikonen Daniel 01:16:19+28.57
32. Ikonen Jarmo 01:16:19+28.57
33. Koljonen Sami 01:16:45+29.23
34. Koljonen Antti 01:16:45+29.23
35. Pammo Kalervo 01:17:30+30.08
36. Lehtinen Virpi 01:18:27+31.05
37. Jokipelto Seppo 01:19:42+32.20
38. Siljander Harri 01:19:56+32.34
39. Grönlund Asta 01:20:29+33.07
40. Leinonen Timo 01:20:51+33.29
41. Ala-Heikkilä Elias 01:22:16+34.54
42. Salo Tuomas 01:22:32+35.10
43. Karlsson Jori 01:24:12+36.50
44. Lavia Asta 01:24:56+37.34
45. Olkkonen Jyrki 01:25:25+38.03
46. Pukkinen Juha 01:27:20+39.58
47. Väänänen Ilkka 01:27:29+40.07
48. Lampainen Sini 01:27:58+40.36
49. Vertanen Tapani 01:37:28+50.06
50. Hyvönen Juha 01:40:14+52.52
51. Rintala Tommi 01:44:34+57.12
52. Laine Toni 01:45:49+58.27
53. Vainio Raisa 01:48:49+1.01.27
54. Manninen Marja 01:48:59+1.01.37
55. Tapio Seppo 01:52:46+1.05.24
56. Salminen Pauli 02:09:21+1.21.59
57. Salmi Keijo 02:19:05+1.31.43
C-rata 3.3 km
1. Railimo Matti 00:46:26
2. Kettunen Kalervo 00:48:16+01.50
3. Lehtinen Teuvo 00:48:48+02.22
4. Railo Matti 00:53:40+07.14
5. Leinonen Ilmo 00:54:51+08.25
6. Virolainen Sara 00:56:53+10.27
7. Markkola Anu 00:56:58+10.32
8. Nieminen Hannu 00:59:11+12.45
9. Harju Leena 01:00:39+14.13
10. Kettunen Harri 01:00:46+14.20
11. Pelkonen Päivi 01:00:54+14.28
12. Värränkivi Sanna 01:00:59+14.33
13. Heino Tommi 01:03:46+17.20
14. Lindberg Reetta 01:07:10+20.44
15. Liikonen Sari 01:09:06+22.40
16. Salmensuu Erkki 01:10:21+23.55
17. Kaasinen Tero 01:12:50+26.24
18. Hämäläinen Eveliina 01:16:01+29.35
19. Juhola Kristiina 01:16:23+29.57
20. Katajamäki Heli 01:16:56+30.30
21. Räisänen Ilkka 01:17:24+30.58
22. Perchpud Heidi 01:17:24+30.58
23. Laine Jorma 01:18:09+31.43
24. Mikkelsson Lasse 01:18:20+31.54
25. Ojansuu Lauri 01:23:03+36.37
26. Koivuniemi Eija 01:25:13+38.47
27. Kaukiainen Anu 01:25:54+39.28
28. Lamminpää Antti 01:26:43+40.17
29. Aarikka Iida 01:26:47+40.21
30. Juntunen Varpu 01:28:05+41.39
31. Majuri Jukka 01:31:43+45.17
32. Taipale Tarja 01:34:13+47.47
33. Pajamäki Jenni 01:35:59+49.33
34. Pihkala Paula 01:36:54+50.28
35. Lehtimäki Kaisa 01:36:57+50.31
36. Taimisto Kirsi 01:37:52+51.26
37. Teerikangas Pia 01:37:59+51.33
38. Siiteri Pinja 01:45:48+59.22
39. Kalenius Katarina 01:45:55+59.29
40. Heikkinen Sami 01:47:04+1.00.38
41. Lehtonen Mika 01:54:28+1.08.02
42. Kemppinen Lotta 01:59:55+1.13.29
43. Makkula Katja 02:00:06+1.13.40
D-rata 2.0 km
1. Heino Onni 00:21:43
2. Niemi Antero 00:24:52+03.09
3. Martikainen Arvo 00:30:33+08.50
4. Mäkinen Mari 00:30:49+09.06
5. Laukkanen Leo 00:31:37+09.54
6. Dahlman Kaija 00:32:10+10.27
7. Klinga Esa 00:36:27+14.44
8. Pohjanpelto Pekka 00:41:47+20.04
9. Rantanen Elina 00:42:27+20.44
10. Ranta Esko 00:44:09+22.26
11. Kostela Anni 00:45:51+24.08
12. Puhakka Sanna 00:47:11+25.28
13. Peltonen Pekka 00:47:36+25.53
14. Väisänen Jenni 00:48:03+26.20
15. Kallinen Tuomas 00:48:03+26.20
16. Korjonen Elina 00:53:12+31.29
17. Suutari Leena 00:54:14+32.31
18. Villstedt Juha 00:54:26+32.43
19. Villstedt Aleksi 00:54:26+32.43
20. Villstedt Anu 00:54:26+32.43
21. Suominen Arto 00:56:24+34.41
22. Lavia-Kuitunen Seija 00:58:13+36.30
23. Ruoti Riku 01:07:47+46.04
24. Eskola Hanna 01:07:47+46.04
25. Mukka Minna 01:15:27+53.44
26. Seppälä Tuula 01:18:16+56.33
27. Kallio Riitta 01:18:19+56.36
Ilman aikaa
1. Tuunanen Heta 00:00:00
2. Rinne Eila 00:00:00+00.00
3. Riva Eila 00:00:00+00.00
4. Matilainen Eeva 00:00:00+00.00
5. Lahtinen Päivikki 00:00:00+00.00
6. Tarula Petra 00:00:00+00.00
7. Tuunanen Hannu 00:00:00+00.00
8. Ojava Henna 00:00:00+00.00
9. Pennanen Maria 00:00:00+00.00
10. Tuokko Jenni 00:00:00+00.00
11. Riikonen Markku 00:00:00+00.00
12. Ruotto Reijo 00:00:00+00.00
13. Väliahdet Mirja 00:00:00+00.00
14. Kilpirinne Saara 00:00:00+00.00
15. Liikola Mari 00:00:00+00.00
16. Kirvesmies Juha 00:00:00+00.00
17. Kirvesmies Lotta 00:00:00+00.00
Oma rata
1. Viitakangas Mika 00:00:00
2. Martinmäki Laura 00:00:00+00.00
3. Leino Hanna 00:00:00+00.00
4. Ketola Juulia 00:00:00+00.00
5. Kaija Jarkko 00:27:32+27.32
6. Punkero Toivo 00:27:51+27.51
7. Väkeväinen Mika 00:35:17+35.17
8. Suominen Tero 00:49:57+49.57
9. Salo Hannu 00:50:59+50.59
10. Sundqvist Ida 00:51:58+51.58
11. Jalava Mauri 00:55:20+55.20
12. Solkio Lasse 00:55:47+55.47
13. Kiiskinen Hannu 01:01:24+1.01.24
14. Ekholm Timo 01:03:51+1.03.51
15. Peltoniemi Marjaana 01:04:58+1.04.58
16. Kantola Arvo 01:05:14+1.05.14
17. Uusitalo Erkki 01:07:30+1.07.30
18. Laine Sini 01:08:10+1.08.10
19. Kainulainen Mika 01:08:49+1.08.49
20. Tarula Samuli 01:13:31+1.13.31
21. Viitakangas Veera 01:13:48+1.13.48
22. Nummela Ville 01:14:45+1.14.45
23. Herranen Johanna 01:16:43+1.16.43
24. Ahonen Antti 01:18:40+1.18.40
25. Purhonen Kaija 01:18:42+1.18.42
26. Savolainen Annamaria 01:20:57+1.20.57
27. Riihelä Jussi 01:24:53+1.24.53
28. Matikainen Markku 01:26:11+1.26.11
29. Tommola Lauri 01:27:13+1.27.13
30. Koponen Jorma 01:30:01+1.30.01
31. Ahonen Niilo 01:31:53+1.31.53
32. Eklund Johanna 01:32:43+1.32.43
33. Torri Kaisa 01:34:47+1.34.47
34. Hirviniemi Mikko 01:35:41+1.35.41
35. Hirviniemi Maiju 01:38:22+1.38.22
36. Sallinen Heidi 01:38:22+1.38.22
37. Honkanen Raimo 01:39:22+1.39.22
38. Simolin Kata 01:43:46+1.43.46
39. Suomi Juho 01:46:34+1.46.34
40. Pesonen Joonas 01:46:36+1.46.36
41. Pihkala Helena 01:46:48+1.46.48
42. Toivanen Elli 01:47:00+1.47.00
43. Löfberg Emmi 01:47:02+1.47.02
44. Kittelä Laura 01:47:12+1.47.12
45. Sorvisto Juha 01:47:13+1.47.13
46. Takamäki Anniina 02:00:05+2.00.05
47. Sallmen Harri 02:02:50+2.02.50
48. Vasko Outi 02:12:51+2.12.51
49. Simpanen Kirsi 02:19:23+2.19.23
50. Mikkola Laura 02:19:36+2.19.36
51. Anonen Anni 02:22:57+2.22.57
Taitorata Lyhyt 3.3 km
1. Lehtonen Maiju 00:42:39
2. Nevalainen Elina 00:43:24+00.45
3. Hyvärinen Ella 00:44:08+01.29
4. Etula Atte 00:46:34+03.55
5. Väkeväinen Vili 00:46:51+04.12
6. Dahlman Maarit 00:49:25+06.46
7. Pikkarainen Pyry 00:50:07+07.28
8. Lehtonen Kaapo 00:50:40+08.01
9. Kantola Claudia 00:51:44+09.05
10. Kukkonen Saara 00:52:43+10.04
11. Lehtonen Timo 00:58:01+15.22
12. Nikkari Paavo 00:59:41+17.02
13. Riutto Eerika 01:00:56+18.17
14. Riutto Petri 01:00:58+18.19
15. Kalenius Camilla 01:04:02+21.23
Taitorata Pitkä 4.6 km
1. Anttolainen Aleksi 00:32:39
2. Ahvenainen Timo 00:40:52+08.13
3. Leirimaa Tatu 00:41:55+09.16
4. Kiiskanen Petri 00:42:51+10.12
5. Wennman Heini 00:43:00+10.21
6. Hytönen Harri 00:44:11+11.32
7. Solonen Joni 00:49:12+16.33
8. Vantaala Jouni 00:50:16+17.37
9. Koivuniemi Kimmo 00:53:16+20.37
10. Sipilä Kirsi 01:06:34+33.55
11. Einonen Päivi 01:11:52+39.13
12. Nousiainen Katri 01:14:07+41.28
13. Huotari Jaakko 01:15:03+42.24
14. Laukka John 01:15:22+42.43
15. Taipale Anniina 01:17:05+44.26
16. Kaukiainen Raimo 01:28:25+55.46
<-Takaisin
Etusivu