Tilausta ja toimitusta koskevat huomautukset -kohtaan numero: 206

 

 

Huhti - elokuussa maastoon pääsee klo 17.00 - 19.00 välillä ja takaisin on palattava klo 20.30 mennessä.
Syyskuussa lähdöt ovat klo 17.00 - 18.30 ja paluu viimeistään klo 20.00.
Lokakuussa lauantaisin lähtöaika on klo 11.00 - 13.00 ja paluu viimeistään klo 14.30

Tulokset näkyvät iltarastien aikana reaaliajassa osoitteessa
https://www.rastilippu.fi/tulokset.

rastilippulogo

Pvm Paikka Ratamestari(t) Opastus ja lisätiedot Tulokset Iltarasteilla mukana
7.4

Tapanila

(eteläinen kartta)

Harrastesuunnistusjaosto      T
14.4

Urheilukeskus

Tuomas Järvinen, Maria Palo-Järvinen ja Juha Palo

   

 T

 

21.4 Pajulahti Timo,Maiju ja Kaapo Lehtonen    

 T

 

28.4

Urheilukeskus

Marko Väisänen ja

Vesa Forsblom

 

 

   T, ASK
5.5

Pesäkallio (tanssilava)

Anna Mashina ja Vladislav Kolganov     T, ASK
12.5

Tiirismaa (Laaso)

Jani Hämäläinen ja Ari Hämäläinen

   

TH (SM-keskm.h), ASK

19.5

Karisto

 Kirsi ja Petri Kiiskinen, Mikko Ilmonen

   

ASK

 

26.5

Tiirismaa (Keskikankaantie)

Ville Kauppi

    TH (Jukola-harj.)
2.6 Soltinjärvi (Pesäkallion tanssilava)

Minna Kauppi ja

Simo Santapukki

    T
9.6 Vierumäki  Stefano Raus     T
16.6 Pyhäniemi Hannu Korhonen ja Krista Tuominen      
23.6. Hämeenkoski Saara Kukkonen ja Paavo Nikkari      
30.6. Messilä (Tapanila pohj.kartta) Tarja ja Antti-Olli Taipale      
7.7 Nastola urheilukeskus Anna-Lea Rantalainen, Mari Koivunen      
14.7. Tuohijärvi (Arolan tila)  Teemu Niskanen      T
21.7. Hälvälä (eteläpää)  Eija Ja Antti Orkola     T
28.7. Pajulahti        
4.8. Rautakorpi       T
11.8. Holma (Pesäkallio) Valmennusjaosto     TH (NUJU-ja SM-v.harj.)
18.8. Hahmajärvi Kimmo ja Juha Hirvonen      
25.8. Tiirismaa (Laaso) Virpi Remahl ja Ari Anjala     P
1.9.

Rahametsä

(Kukonkoivun jokkisr.)

 Kari ja Jape Käyhkö     TH (SM-pitkäm.harj.)
8.9.

Tuohijärvi

(Arolan tila)

Eija ja Kimmo Koivuniemi      
15.9. Santaveräjä

Tomi Lehmusvuori ja

Kirsi Koivuniemi

     
22.9.

Tapanila

(Esan muistorastit)

Sanna ja Antti Halme      
26.9

Hälvälä

(pohjoispää)

 Anu ja Jarno Nurmela      
3.10. Urheilukeskus  Mervi ja Jorma Aherto      
10.10. Tiirismaa (Messilä) Katri Kolstela, Jukka Lehtinen ja Risto Kolstela      
17.10. Kukkila Einonen ja Pikkaraiset      
24.10. Tapanila Anni Pitkänen ja Tero Granqvist      
31.10. Tapanila Harrastesuunnistusjaosto     PT

 

T = Taitorata (esim. vain käyrät)

TH = Taitoharjoitusradat

P = Pyöräsuunnisrusradat

SK = Suunnistajan kauppa

ASK = Aikuisten suunnistuskoulu

PT = Päättärit-kauden viimeiset rastit

Taitoradan (T) tekee Allu tai Stefu ratamestarien tekemien ratojen lisäksi.                       


tahtiseura.png

home logo avenla 150px

 lumonite logo white

noname2018 150px

suunnistajan kauppa 150px

 wstarmusta

pajulahti logo 150px

Yhteystiedot

Tapanilan ulkoilumaja
Hiihtomajantie 98
15950 Lahti

(03) 751 2405
toimisto |ät| ls37.fi

IBAN: FI38 5612 1120 3225 62